Egy lépéssel közelebb

2026.06.18

Egy alkalommal az utcán sétálva felfigyeltünk a holdra. Nem volt könnyű felfedezni, keskeny volt, és a nappali fényben alig látszódott. Fecskék cikáztak körös körül. Mi pedig egyik nehézségből léptünk a másikba. 

Valahogy jó érzéssel töltött el a problémáinkról felnézni az égre. Figyelni a madarak könnyű röptét, és a hold mindig változó, de mindig állandó jelenlétét. Úgy éreztem, az élet szépen megy tovább akkor is, ha most nehéz, és mi fennakadunk a részleteken. Minden nappal egyre közelebb kerülünk ahhoz a célhoz, ahová göröngyös utunk visz.

Végül épp az elkészült festményen gondolkoztam, amikor a következő idézetet találtam. 

"Ha a hozzáállásunk jó, akkor semmilyen akadály nem túl magas, semmilyen völgy nem túl mély, semmilyen álom nem túl elrugaszkodott, és semmilyen kihívás nem túl nagy. Mégis több időt töltünk aggodalommal afelett, amin nem tudunk változtatni"

- Bob Gass -

Úgy érzem, ha tanulunk ebből, a mi álmaink sem elérhetetlenek, mi is repülhetünk oly könnyedén, mint a fecskék.

Share