Kosár
0
0 Ft


Eszembe jutott a következő gondolat:
"Élet és halál van a nyelv hatalmában, amelyiket szereti az ember, annak a gyümölcsét eszi." (Péld 18,21 RÚF 2014)
Szerintem az élet egyik legnagyobb küzdelme, hogy a jó dolgokra is figyeljünk.
Elgondolkodtató számomra, hogy lehet választásom abban, mire irányítom a figyelmemet. Inkább a nehézségeimről beszélek, vagy megpróbálom összegyűjteni az apró jó dolgokat is, és az ezekből fakadó örömöt továbbadni másoknak?
Ez nem azt jelenti, hogy a fájdalom vagy a nehézségek nem valósak. Inkább azt, hogy nem szeretném, ha kizárólag ezek határoznák meg a gondolataimat és a szavaimat.
Szerintem néha nagyon nehéz. De megéri.