Válaszd az életet

2026.06.07

Miért az Élet szó szerepel a festményen?

Eszembe jutott a következő gondolat:

"Élet és halál van a nyelv hatalmában, amelyiket szereti az ember, annak a gyümölcsét eszi." (Péld 18,21 RÚF 2014)

Szerintem az élet egyik legnagyobb küzdelme, hogy a jó dolgokra is figyeljünk.

Elgondolkodtató számomra, hogy lehet választásom abban, mire irányítom a figyelmemet. Inkább a nehézségeimről beszélek, vagy megpróbálom összegyűjteni az apró jó dolgokat is, és az ezekből fakadó örömöt továbbadni másoknak?

Ez nem azt jelenti, hogy a fájdalom vagy a nehézségek nem valósak. Inkább azt, hogy nem szeretném, ha kizárólag ezek határoznák meg a gondolataimat és a szavaimat.

Szerintem néha nagyon nehéz. De megéri.

Share